تبلیغات
بانک نرم افزار دانلود موسقی وفیلم - راه های افزایش بازدید كننده از وبلاگ وسایت شما

تشكر از شما بازدید كننده گرامی

مقداد توکلی

جستجو

 
افزایش بازدید كننده از وبلاگ وسایت

نزدیكترین فرد به من درقیامت كسی است كه بیشتر بر من صلوات فرستد-رسول اكرم-ص

Button TextButton TextButton TextButton Text

Button TextButton TextButton TextButton Text

Button TextButton Text Button TextButton Text

Button TextButton TextButton TextButton Text


 

نوشتن لیستی از ابزارهای مورد استفاده: نوشتن لیستی از منابع نیزمند دو فاکتور هست: یکی زمان,و ودیگری دقت در نوشتن.در صورتی که بتوانید لیستی مناسب را بنویسید,می توانید

 این انتظار را داشته باشید که تعداد افراد زیاد تری به وبلاگ شما لینک دهند(مثلآ در دلیشز).به عبارت دیگر در صورتی که وبلاگ شما در حال رقابت با دیگر وبلاگ ها است,این فاکتور می تواند وبلاگ شما را از لحاظ ترافیک جلو بیاندازد. این هم نمونه ای که به خوبی این مهم را رعایت کرده است.+

استفاده کردن از عنواین و نکات: اینکه شما در وبلاگتان به نکاتی در هر موردی به صورت لیست وار استفاده کنید,خود می تواند باعث افزایش میزان بازدید کننده ی وبلاگتان شود.چون خواندن لیستی از عنواین به آنها کمک می کند که در یک نگاه به اطلاعات جالبی که ممکن هست برای آنها نیز جالب باشد برسند.به عبارت دیگر این لیست برای بازدید کنندگان همیشه جالب و مفید هست و به سرعت باعث افزایش تعداد نظرات در آن پست می شود. نمونه های زیادی از وبلاگ ها هستند که این نکته را رعایت کرده اند و بیشتر آنها جزو وبلاگ های موفق محسوب می شوند.در اینجا می توانید دو تا از نمونه های آن را ببینید:+

پیشنهادات مناسب:بسیاری از بازدید کنندگان وبلاگ ها به این دلیل به وبلاگ شما می آیند تا سوال هایی که برایشان پیش آمده است را شاید بتوانند در وبلاگ شما پیدا کنند.پس شما نیز سعی کنید که نوع مخاطبان خود را بشناسید ونیاز های آنها بدانید و برای مشکلات آنها راهکار هایی ارائه دهید.این پیشنهادات و راهکار ها مطمئنآ خیلی ها را بازدید کننده ی اختصاصی وبلاگتان می کند.(به شدت موافقم!).این هم نمونه ی خوبی از این نوع وبلاگ ها… +
عنوان مناسبی را برای پست های خود انتخاب کنید:انتخاب عنوان مناسب برای پست های شنا می تواند به شدت بازدید کننده های شما را افزایش دهد.چون همانطور که می دانید یکی از مهم ترین را ها برای آمدن بازدید کننده ها به وبلاگ شما لینک هایی هست که دیگر بلاگر ها در وبلاگشانن به شما داده اند.مثلآ ممکن هست که بلاگری لینک شما را در دلیشز خود یا گوگل ریدر اشتراکی خود بگذارد.این که آیا بازدید کننده ی وبلاگ آن بلاگر روی لینک شما کلیک کند بسته به عنوان پست شما دارد.حتمآ شما نیز موافق هستید که اصولآ بازدید کننده ها دوست ندارند که پستی را بخوانند که در آخر معلوم شود موضوع آن چه بوده است!منظورم این است که عمومآ بازدید کننده ها کمی کم حوصله هستند!پس در صورتی که بخواهید آمار بازدید از پست هایتان را افزایش دهید حتمآ عنوان مناسبی برای پست خودتان انتخاب کنید.این هم یک نمونه ی خارجکی! که به خوبی این پارامتر را رعایت کرده است.(به عنوان انگلیسی آن توجه کنید)+

لیستی از بهترین ها را در وبلاگ خود بنویسید: توجه کنید الان که در آخر سال 2007 هستیم همه اش خبر هایی می خوانیم که در آن لیستی از بهترین ها را در وبلاگشان نوشته اند.به عنوان مثال در وبلاگتان می توانید لیستی از بهترین بلاگر های سال 2007 یا بهترین خواننده ها و… را بنویسید.این را همیشه به خاط داشته باشید که عمومآ بازدید کننده ها به دنبال یهترین ها هستند و این می تواند آمار بازدید از وبلاگ شما را افزایش دهد.این هم نمونه ی واقعآ زیبایی که این نکته را رعایت کرده است + (اکیدآ توصیه می کنم که این مطلب را بخوانید)

در مورد نکات پر بازدید و پر حاشیه با بازدید کنندگانتان بحث کنید: اصولآ یک بازدید کننده دوست دارد که نظر او مورد قبول و استقبال واقع شود.توجه کنید که بازدید کنندگان وبلاگ شما در صورتی که نظراتشان با شما همخوانی داشته باشد از وبلاگ شما دفاع خواهند کرد .مثلآ ممکن است که شما مطلبی در مورد facebook نوشته باشید .در صورتی که بازدید کننده های شما نیز نظرشان در مورد facebook همانند شما باشد یا در وبلا خودشان یا در نظرات وبلاگ شما نظر شما را تایید خواهند کرد.به عبارت دیگر سعی کنید مطلبی را بنویسید که بازدید کنندگان آن را قبول دارند و بر آن اتفاق نظر دارند. نمونه ای از این نوع وبلاگ ها +

با بلاگر های حرفه ای و پر بازدید بحث کنید: با بلاگر های حرفای و پر بازدید در مورد مطالبی بحث کنید.به عبارتی دیگر شما می توانید با کامنت گذاری در وبلاگشان در مورد مطلبی بحث کنید و از آنها سوال کنید.مطمئن باشید در صورتی که سوالی که می پرسید سوال خوبی باشد , مدیر آن وبلاگ پاسخ شما را در وبلاگش یا در همان کامنت ها می دهد.در صورتی که راضی نشدید بازهم سوال خود را از زائیه ای دیگر بیان کنید.سپس در وبلاگتان در مورد آن بحث کنید و سوالاتتان را بپرسید.مطمئن باشد با این کار توجه خیلی ها به وبلاگ شما جلب خواهد شد! به نظر من این یکی از زیرگانه ترین و هوشمندانه ترین روش های افزایش بازدید است! نمونه+

اگر می خواهید که سایت شما چسبناک باشد، یعنی  بازدیدکنندگان آن، مجددا به آن مراجعه کنند، باید استراتژی مشخصی  داشته باشید.شما باید بدانید که  ماهیت سایت شما، به چه چیزی برای جذب دوباره بازدید کننده ، نیاز  دارد.

بدون در نظر گرفتن اینکه شما با سایت خود چه می کنید، شما به محتوی  مناسب و متغیر که برای بازدید کننده سایت شما مهم است، نیاز دارید.  محتوای سایت باید زمان بندی شده، متناسب و هماهنگ با تم سایت شما  باشد. و چیزی با ارزش به بازدید کننده ارائه کند. برخی از استراتژی  ها در زیر آورده شده اند.

- تشخیص اینکه چه چیز جدید یا  مبتکرانه در ارتباط با سایت شما وجود دارد. 
- چه چیزی را می  توانید ارسال کنید که بازدید کننده کنجکاو را بازگرداند. 
- محصول جدید، خبر جدید، یا  مقاله جدید، مخصوصا که دنباله دار باشد. 
- جایزه جدید یا مسابقه ای  برای برنده شدن .
- امكان دانلود مطالب بصورت  رایگان
- درج مقالات آموزشی
- درج اخبار روز 
- درج اطلاعات مفید مثل : نرخ  سكه ، طلا ارز و ....
- به روز رسانی سایت

به موارد مختلف فکر کنید و  ببینید چه چیزی در ارتباط با سایت شما وجود دارد.

به بازدید کنندگان راهی برای برنده شدن نشان دهید. یک چیز مجانی یا  تخفیف ویژه که بتوانند برنده شوند. شما حتی ممکن است هدایای یک  شرکت دیگر را که آرم آن هم روی هدایا حک شده را قرار دهید و نام  برندگان را در سایت خود اعلام کنید تا بازدید کنندگان به سایت شما  بازگردند. برندگان را به روز رسانی کنید .


راهی برای جمع آوری آدرس پست الکترونیک بازدید کنندگان، مثل نظر  سنجی در مورد سایت یا محصول خاص و یا دفتر یادبود سایت، و یا  سوالات ساده که جواب دهند و به نحوی آدرس آنها را جمع آوری کنید.  شما بعدا می توانید به مناسبتهای مختلف با آنها مکاتبه کنید. حتما  به آنها شانس حذف از لیست خود را بدهید و مطمئن باشید اگر اطلاعات  سایت شما مفید باشد، آنها هیچگاه از لیست شما خارج نخواهند شد.

از بازدید کنندگان سایت خود بخواهید که سایت را به دوستانشان معرفی  کنند و بابت این موضوع به آنها جایزه بدهید. به آنها ثابت کنید که  برای شما با ارزش هستند و شما به آنها توجه دارید. دلیلی برای  معرفی سایت شما به دیگران را به بازدید کننده سایت خود بدهید. به  بازدید کننده، دلیل و امکان Bookmark کردن سایت خود را بدهید.

بازی جدید، قیمت بازار بورس، اخبار و اطلاعات متغیر را به بازدید  کننده ارائه دهید تا آنها بازگردند و سایت شما را بازدید کنند.  سایت خود را همواره به روز رسانی کنید تا آنها به شما اعتماد کنند  و مجددا به سایت شما مراجعه کنند.

قسمتی برای جواب دادن به سوالات كاربران خود بگذارید و حق انتقاد و  پیشنهاد به آنها بدهید . از انتقادات سازنده آنها استقبال كنید .  به نظرات كاربران خود اهمیت دهید اگر برای شما پیام دادند به پیام  آنها حتما جواب دهید اهمیت ندادن به پیام كاربر یعنی اهمیت ندادن  به او و فرار كاربر از سایت شما !!!

از كاربران خود آگهی تبلیغاتی بسازید !! كاری  كنید كه آنها اتوماتیك سایت شما را به بقیه پیشنهاد كنند . یا  مطالب سایت شما را برای استناد و ماخذ استفاده كنند . از درج مطالب  تكراری و طولانی خودداری كنید . سعی كنید سایتتان جامع و كامل باشد  .

استفاده از گرافیك سنگین كه باعث دیر لود شدن سایت میشود بپرهیزید  اینجوری كاربر عطای سایتتان را به لقایش میبخشد .!! سایت را شلوغ  نكنید . استفاده از بنرهای گوناگون و عكسهای در هم و بر هم باعث  سردرگمی كاربر شده و موجبات فرار او را فراهم میآورد .

برای سایت خود زحمت بكشید . مرتب سایت را به روز رسانی كنید و  مطالب كهنه و قدیمی را با مطالب جدید و نو عوض كنید تا كاربر هر  روز منتظر مطالب جالبتر ، جذابتر و زیباتر از طرف شما باشد .

امكانی را فراهم آورید تا كاربر بتواند مطالبی را كه به نظرش مفید  است برایتان ارسال كند. شما نیز به نوبه خود با ذكر نوسنده مطالب  او را تشویق به ارسال مطالب تازه تر نمایید .

افزایش بازدید سایت به نكات مختلفی بستگی دارد شاید راه های دیگری  به نظر شما برسد كه كاملا عملی و علمی باشد .

با امید آنكه همه سایتها و وبلاگهای ایرانی از افزایش بازدید  مطلوبی برخوردار باشند .

- منبع.