تبلیغات
بانک نرم افزار دانلود موسقی وفیلم - تصاویر عجیب جدید ودیدنی از ستارگان آسمان

تشكر از شما بازدید كننده گرامی

مقداد توکلی

جستجو

 
 داغ کن - کلوب دات کام تصاویر شگفت انگیز از ستارگان دوردست داغ کن - کلوب دات کام 

 

تصاویر شگفت انگیز از ستارگان دوردست

چاپ فرستادن به ایمیل
یک عکاس نجومی با استفاده از یک تلسکوپ دست دوم و صبر و شکیبایی  بسیار توانست در حیاط پشتی خانه خود تصاویری شگفت انگیز از ستارگان  دور دست تهیه کند.

 

 

مارک شلی، منجم آماتور و ریاضیدان با استفاده از زمانهای نوردهی  بسیار طولانی موفق شد این تصاویر تماشایی را از پهنه آسمان تهیه کند.  اما نکته جالب توجه در این است که وی تمام این تصاویر را با کمک یک  تلسکوپ دست دوم که در کریسمس 2006 به عنوان هدیه دریافت کرد گرفته است.

 

مارک شلی در این خصوص گفت: "مردم واقعاً از کیفیت تصاویری که با این  تجهیزات ساده گرفته شده اند شگفت زده می شوند. تا قبل از عصر دوربینهای  دیجیتال، تنها رصدخانه های حرفه ای بودند که می توانستند این عکسها را  تهیه کنند. اما من یکی از معدود افرادی هستم که موفق شده اند حتی از  ایستگاه فضایی نیز عکس بگیرند."

 

وی افزود: "عکاسی از ایستگاه فضایی مستلزم این است که بدانید ISS در  چه زمانی دقیقاً در حال عبور از بالای سر شما است. این ایستگاه با سرعت  17 هزار و 500 مایل در ساعت حرکت می کند.

 

اما بسیار طبیعی است که عکسهای ایستگاه فضایی بسیار کوچک باشند چون  ISS در مدار 250 مایلی بالای سر ما قرار دارد. باوجود این، پانلهای  خورشیدی، محل سکونت فضانوردان و لابراتوارهای ایستگاه به وضوح دیده می  شوند."

 

این منجم آماتور اظهار داشت: "من همیشه از عکاسی لذت برده ام و از  زمانی که کودک بودم به تمام چیزهای مربوط به نجوم و اکتشافات فضایی  علاقه داشته ام. باوجود این، علاقه من به عکاسی نجوم تنها از کریسمس  2006 و زمانی که همسرم برای من یک تلسکوپ خرید آغاز شد. این اولین بار  بود که صاحب تلسکوپ می شدم."

 

براساس گزارش دیلی میل، مارک شلی که ساکن دهکده ای در ایالت کنت است  حیاط پشتی خانه خود را به محل عکاسی تبدیل کرده است و به دلیل آلودگی  نوری پایین در این دهکده موفق شده است این تصاویر دیدنی را حتی از  ستارگانی که در فاصله 70 میلیون سال نوری از وی قرار دارند خلق کند

 
ک

توده سحابی عقاب 
حركت یك سیاره به دور ستاره 
توده سحابی پروانه‌ای شكل
نمایی از وجود گودال بر شیئی میان زحل و اورانوس
عبور دو كهكشان از كنار یكدیگر


نمایی از سیاره مشتری


یك كهكشان 

نمایی از سیاره مریخ
پرتوهای گازی در توده سحابی عقاب

 

با تشكر سمیرا آقابابایی

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 داغ کن - کلوب دات کام