تبلیغات
بانک نرم افزار دانلود موسقی وفیلم - طرح انعقاد قرارداد مستقیم

تشكر از شما بازدید كننده گرامی

مقداد توکلی

جستجو

 
انعقاد قرارداد مستقیم با نیروهای شرکتی

نزدیكترین فرد به من درقیامت كسی است كه بیشتر بر من صلوات  فرستد-رسول اكرم-ص

Button TextButton TextButton TextButton Text

Button TextButton TextButton TextButton Text

Button TextButton Text Button TextButton Text

Button TextButton TextButton TextButton Text


 

اطلاعیه همشهری در موردانعقاد قرار داد مستقیم با كارگران

دولت به دستگاه‌های  دولتی ضرب‌الاجل داد

انعقاد قرارداد مستقیم با نیروهای شرکتی

انعقاد قرارداد مستقیم با نیروهای شرکتی
اقتصاد > اشتغال  - گروه  اقتصادی:
دولت پس از بی‌توجهی برخی وزارتخانه‌ها از جمله وزارت نفت به مصوبه  انعقاد قرارداد مستقیم با نیروهای شرکتی، این دستگاه‌ها را مکلف  کرد تا 15‌بهمن‌ماه با نیروهای شرکتی قرارداد مستقیم امضا کنند.
 

 

 به گزارش همشهری دولت از سال85 برنامه ساماندهی نیروهای شرکتی  را در دستور کار قرار داد اما تاکنون وزارتخانه‌ها به‌ویژه وزارت  نفت، از اجرای  مصوبات دولت در این زمینه شانه‌خالی کرده‌اند و نیروهای شرکتی که  اکثر آنها متخصص و تحصیلکرده هستند، در شرایط بد اداری و دستمزدی  قرار دارند. در تازه‌ترین مصوبه، هیأت وزیران، با هدف حمایت از  حقوق کارکنان شرکتی، دستگاه‌های اجرایی را به فسخ قرارداد با شرکت‌های  تأمین نیروی انسانی مکلف کرد. با تصویب هیأت وزیران، همه دستگاه‌های  اجرایی مکلف شدند قراردادهای منعقدشده با شرکت‌های پیمانکاری برای  تأمین نیروی انسانی را ظرف 15‌روز پس از ابلاغ تصویب‌نامه، (شانزدهم  بهمن‌ماه) فسخ کرده و با کارکنان شرکتی به‌طور مستقیم قرارداد  ببندند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، براساس این مصوبه، همه  دستگاه‌های اجرایی مکلفند قراردادهای منعقد شده با شرکت‌های  پیمانکاری برای تأمین نیروی انسانی را ظرف 15‌روز بعد از ابلاغ این  تصویب‌نامه فسخ کنند. بر این اساس، دستگاه‌های اجرایی مکلفند با  کارکنان شرکتی دارای حداقل یک سال سابقه کار شرکتی مستمر با پرداخت  حق بیمه که فعالیت‌های موضوع قرارداد را انجام می‌داده‌اند به‌ترتیب  زیر اقدام کنند:

الف- با کارکنان شاغل در مشاغل خدماتی نظیر پیشخدمت، ‌آبدارچی،  نظافتچی، آشپز، نامه‌رسان، نگهبان، و نظایر آن که معاونت توسعه  مدیریت وسرمایه انسانی رئیس‌جمهور ظرف یک هفته پس از ابلاغ این  تصویب‌نامه به‌عنوان شغل کارگری اعلام می‌کند با رعایت ماده124  قانون مدیریت خدمات کشوری و رعایت سقف اعتبارات مصوب براساس قانون  کار، قرارداد کار موقت یکساله منعقد و در پایان سال طبق مقررات  قانون کار با آنان تسویه حساب کرده و درصورت نیاز، در سال بعد با  آنها مجددا قرارداد منعقد کنند و تعداد کارکنان موضوع این بند به  سقف پست‌های سازمانی مصوب دستگاه اجرایی اضافه می‌شود.

ب- با کارکنان شاغل در مشاغل پشتیبانی نظیر مسئول دفتر، ‌متصدی  امور دفتری، ‌بایگانی، ‌ماشین‌نویس و نظایر آن که شرایط احراز آن  توسط معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور ظرف یک هفته  بعد از ابلاغ این تصویب‌نامه اعلام می‌شود به‌صورت قرارداد کار  مشخص معین تمدید قرار داد کنند.هیأت وزیران همچنین تصویب کرد که از  تاریخ ابلاغ این تصویب‌نامه، انعقاد قرارداد تأمین نیروی انسانی 
به هر شکل به شرکت‌های پیمانکاری ممنوع است و هر گونه به‌کارگیری  نیروی انسانی به هر نحو در همه مشاغل و فعالیت‌های دستگاه صرفاً با  مجوز معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور و رعایت  قوانین و مقررات ورود به خدمت امکان‌پذیر خواهد بود.همینطور دستگاه‌های  اجرایی مکلفند مطابق ضوابط اعلامی‌ از سوی معاونت توسعه مدیریت و  سرمایه انسانی رئیس‌جمهور، به‌کارگیری نیروی انسانی تحت هر عنوان  اعم از رسمی، پیمانی، قراردادی، کارگر مشمول قانون کار و عناوین  مشابه را در پایگاه اطلاعاتی کارمند ایران به ثبت رسانده و شماره  کارمندی دریافت کنند.فعالیت‌های مربوط به طرح‌های عمرانی از شمول  این تصویب‌نامه مستثنی هستند و از تاریخ ابلاغ این تصویب‌نامه به‌کارگیری  نیروی انسانی شاغل در طرح‌های عمرانی در فعالیت‌های جاری دستگاه  ممنوع است.براساس تصویب‌نامه هیأت وزیران، همچنین شرکت‌های تابعه  وزارتخانه‌های نفت، نیرو، راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت و  بانک‌های دولتی موظف شدند ظرف 15‌روز پس از ابلاغ این تصویب‌نامه  قراردادهای پیمانکاری برای تأمین نیروی انسانی را فسخ و با نیروهای  شرکتی موجود به‌ترتیب زیر رفتار کنند.

الف- با نیروهای شاغل در مشاغل تخصصی به شرط دارا بودن شرایط  احراز شغل به‌صورت کار معین یا ماده124 قانون مدیریت خدمات کشوری  تمدید قرارداد کنند.
ب- سایر نیروهای شرکتی شاغل در شرکت‌های در حال واگذاری را در قالب  شرکت‌های تعاونی متشکل از کارکنان شرکتی ساماندهی کنند.

 

 
اقتصاد اشتغال - گروه اقتصادی: - دولت پس از بی توجهی برخی وزارتخانه ها از  جمله وزارت نفت به مصوبه انعقاد قرارداد مستقیم با نیروهای شرکتی، این  دستگاه ها را مکلف کرد تا 15 بهمن ماه با نیروهای شرکتی قرارداد مستقیم  امضا کنند. - به گزارش همشهری دولت از سال85 برنامه ساماندهی نیروهای شرکتی  را در دستور کار قرار داد اما تاکنون وزارتخانه ها به ویژه وزارت نفت، از  اجرای مصوبات دولت در این زمینه شانه خالی کرده اند و نیروهای شرکتی که  اکثر آنها متخصص و تحصیلکرده هستند، در شرایط بد اداری و دستمزدی قرار  دارند ...

 


تبدیل وضعیت - قرارداد مستقیم با شرکت یا ایجاد یک تعاونی بزرگ و جداشدن از  شرکت

 

کارکنان ارکان ثالث صنعت نفت تبدیل  وضعیت می شوند

 

وزیر نفت با بیان اینکه وزارت نفت،  وزارتخانه ای کاملا تکنیکی است که به دور از هرگونه حاشیه و سیاسی کاری  فعالیت می کند، گفت: نیروهای انسانی، ارزشمندترین سرمایه صنعت نفت هستند و  از این رو، حذف کامل نظام پیمانکاری و تبدیل وضعیت نیروهای پیمانکاری به  قرارداد معین، برنامه ی اصلی پیش روی مدیریت منابع انسانی وزارت نفت است. 

به گزارش پانا نیوز به نقل از شرکت  ملی نفت ایران، رستم قاسمی وزیر نفت، صبح امروز (یکشنبه؛ 25 دی ماه) در  مراسم تودیع و معارفه معاونت توسعه منابع انسانی وزارت نفت، با بیان این  مطلب افزود: تبدیل وضعیت نیروهای پیمانکاری به قرارداد معین از موضوعاتی  است که از ابتدای انتصابم به عنوان وزیر نفت، بر آن تاکید داشته ام که  البته با توجه به سیاست دولت مبنی بر کوچک سازی و اجرای اصل 44 قانون اساسی  امکان جذب نیرو فراهم نیست؛ اما در تلاشیم با ارائه سازوکارهایی اصولی،  نظام پیمانکاری را از صنعت نفت برچینیم. 
وی با اشاره به فعالیت حدود 140 هزار  نفر نیروی پیمانکار در صنعت نفت، از احتمال ایجاد یک تعاونی  بزرگ برای برقراری  ارتباط مستقیم کارکنان وزارت نفت به این وزارتخانه و حذف واسطه­ی پیمانکار،  خبر داد و تصریح کرد: کارکنان فنی سکوها در اولویت هستند و امیدواریم تبدیل  قرارداد این دسته از کارکنان در سال جاری صورت پذیرد. 

وزیر نفت، عدالت محور بودن را مهم  ترین رکن کاری معاونت منابع انسانی وزارت نفت عنوان و اذعان کرد: در جذب  نیرو و تبدیل وضعیت قراردادها، باید بر اساس پارامترها و معیارهای مدون و  اصولی و توجه به شایستگی افراد و نه بر مبنای رابطه ها عمل کرد. 

قاسمی، ارتقای انگیزه و شوق کارکنان  صنعت نفت را به منظور تحقق اهداف این صنعت نفت ضروری دانست و با بیان اینکه  تنها دستمزد و مزایا نمی تواند منجر به ایجاد انگیزه شود، اظهار داشت:  ارائه خدمات مطلوب و حفظ شان انسانی افراد از هر موضوع دیگری حائز اهمیت تر  است و من شخصا خود را خادم تک تک کارکنان این صنعت می دانم به خصوص افرادی  که در مناطق عملیاتی مشغول به فعالیت هستند. 

وزیر نفت در ادامه به افزایش ساعت کار  کارکنان این وزارتخانه اشاره کرد و گفت: وزارت نفت وزارتخانه ای کاملا  تکنیکی و به دور از سیاسی کاری هاست و افزایش ساعت کار کارکنان وزارت نفت  تا ساعت 16، از آنجا صورت گرفت که قطعا حجم فراوان کار موجود در این  وزارتخانه با ساعت های کاری قبلی، قابل انجام نبود و اگر تمام روز را نیز  به کار مشغول باشیم، باز هم فرصت برای انجام امور محوله کم است. 

قاسمی ضمن قدردانی از زحمات علیرضا  میرمحمدصادقی؛ معاون سابق توسعه منابع انسانی وزارت نفت، برای کریم سلحشور،  معاون جدید خویش در این سمت آرزوی موفقیت کرد و با اشاره به 27 سال سابقه  کار درخشان سلحشور در صنعت نفت، ابراز امیدواری کرد که حضور وی، منجر به  بهره مندی بیشتر وزارت نفت از توانمندی ها و استعدادهای کارکنان این  وزارتخانه باشد. 

بر اساس این گزارش، وزیر نفت در سفر  اخیر خود به منطقه نفتی بهرگان نیز، در بین کارکنان سکوی سروش، از تبدیل  وضعیت قراردادهای نیروهای فنی پیمانکار که در سکوها مشغول به فعالیت هستند  خبر داد و اعلام کرد: تبدیل وضعیت قرارداد کارکنان سکوها که با مدرک تحصیلی  فوق دیپلم به بالا، در حال فعالیت هستند تا پیش از پایان سال اجرایی خواهد  شد. 

گفتنی است صبح امروز طی مراسمی با  حضور وزیر نفت، کریم سلحشور به عنوان سرپرست توسعه منابع انسانی وزارت نفت  معرفی شد و از زحمات علیرضا میرمحمدصادقی؛ معاون سابق توسعه منابع انسانی  این وزارتخانه تقدیر به عمل آمد.