تبلیغات
بانک نرم افزار دانلود موسقی وفیلم - خورشیددرسال2012چگونه میدرخشد؟+عكس

تشكر از شما بازدید كننده گرامی

مقداد توکلی

جستجو

 

تصاویر زیبا از حمله خورشید

 

تصویر بالا از لحظه ای تصویر برداری شده است که خورشید یک دسته اشعه را از کلاس M9 در تاریخ 23ژانویه 2012در ساعت 3:49 به بیرون پرتاب کرد.

مشعل خورشیدی

 

اشعه های تابشی که در بالا برسطح خورشید میبینید مزبوط به ماه  فوریه است که قوی ترین فعالیت ها از خورشید ثبت شد .انفجار های دریافتی از خورشید کنه تا کنون به ثبت رسیده اد نشان میدهند که میزان قدرت انفجاری در کلاس های M6.6 و X از قویترین پرتاب های مناطیسی تا کنون  بوده است .

این تصویر شعله های خورشید را همچون مشعل روشن نشان می دهد.

مشعل های خورشیدی در یک نگاه

 

این تصویر که توسط رصد خانه جامع دینامیک ناسا تصویر برداری شده است مربوط به  1 اوت 2010 است که در طول 12 ساعت از کلاس C3 خورشید می باشد. این تشعشعات ناگهانی موجب بروز شفق قطبی بر روی زمین شد .

لکه های خورشیدی خیره کننده

 

این تصویر که مربوط به فعالیت های خورشید در تاریخ  15 جولای 2002 است  نشان دهنده لکه های خورشیدی و فعالیت های آن است .دانشمندان دراین تصویر از رنگ زرد برای زیبایی بیشتر استفاده کردند.

نمای خورشید

 

این pipe ها یا به اصطلاح علمی خارهای خورشیدی قسمتی از سطح خورشید را نشان می دهد که به وسعت یک ایالت بر روی زمین است وجود درجه حرارت بسیار بالا و گازهای  داغ  در تصویر نمایان است . pipeها از فلز نیستند و از گاز های داغ پر شده اند و در هر ساعت 50000کیلومتر حرکت می کنند.هزاران pipe جدید بر روی خورشید فعالیت می کنند که هر روز بر فعالیت آن ها افزوده می شود.

حلقه های مغناطیسی خورشید

 

این تصویر نشان دهنده حرارت بالای یک میلیون درجه ای خورشید در امتداد جو خورشید است که موجب بروز طوفان خورشیدی در سال 2000 بوده است.

خطوط میدان مغناطیسی خورشید

 

این تصویر که توسط تلسکوپ جدید از خورشید تصویر برداری کرده است نشان دهنده خطوط میدان مغناطیسی در خورشید است.

ساختار مغناطیسی خورشید

 

این تصویر که با اشعه X-Hinode تبلسکوپ گرفته شده نشان دهنده یک ناحیه فعال مغناطیسی در خورشید است .

اشعه های کلاس X2

 

 این تصویر که نشان دهنده طوفان خورشیدی در 14 فوریه 2011 است نشان دهنده فعالیت خورشیدی در کلاس X2خورشید است .همانطور که گفتیم کلاس X داغ ترین منطقه خورشید است.

تصویر فوران خورشیدی M9

 

این تصویر نشان دهنده فعالیت خورشیدی درکلاس M9  خورشید است .این تشعشعات مربوط به فعالیت های خورشید در ساعت 10:09 دقیقه  29 و 30 جولای 2009 است.

شعله های X6.9

 

این تصویر مربوط به فعالیت خورشید در کلاس 86.9 خورشید است که از قویترین اشعه ها می باشد .این اتفاق در سمت راست خورشید در تاریخ 9آگوست 2011 رخ داد .

زمین در کنار خورشید

 

این تصویر یکی از اولین تصاویری است که توسط SDO گرفته شده است . این تصویر با اشعه UV گرفته شده و بسیار زیبا و با کیفیت محل قرار گیری زمین در مقابل خورشید را نشان می دهد .این تصویر که در 30 مارس 2010 گرفته شد نشان میدهد که چقدر این اشعه ها میتوانند بزرگ باشند.